Gdzie sprawdzą się uszczelki z gumokorka?

list In: Category 1 On: comment Comment: 0 favorite Hit: 177

Gumokorek to w połączenie naturalnego korka i gumy PCV. Właściwości obu tych materiałów są pożądane przy uszczelnianiu różnego rodzaju urządzeń i mechanizmów. Dokładny opis zalet gumokorka oraz przykłady jego zastosowania możesz znaleźć w poniższym wpisie.

Cechy użytkowe gumokorka

Gumokorek jest to materiał otrzymywany poprzez połączenie granulek korkowych z gumą, dzięki czemu uzyskuje cechy obu tych materiałów. Sprzedawany jest najczęściej w formie rolek lub arkuszy, lecz ze względu na swoje właściwości wycina się z niego także uszczelki. Nie przepuszcza wody ani gazów i nie ulega ładowaniu elektrycznemu. Stanowi dobrą izolację akustyczną i termiczną, a także tłumi uderzenia i dźwięki. Choć jest sprężysty i elastyczny, pozostaje trwały i nie poddaje się deformacjom nawet przy długotrwałym docisku. Dodatkowo wykazuje odporność na działanie wielu substancji chemicznych.

Różne przykłady zastosowania

Gumokorek jest najbardziej znany jako podkład pod panele, który sprawdza się lepiej niż tradycyjne pianki. Jednak dzięki swoim właściwościom jest także doskonałym materiałem na uszczelki. Mogą być one używane zarówno w przedmiotach domowego użytku, jak i w specjalistycznych maszynach. W domu uszczelki z gumokorka znajdziemy np. w gniazdkach i puszkach elektrycznych oraz w niektórych sprzętach, takich jak szybkowar czy sokownik. Gumokorek jest powszechnie stosowany w silnikach spalinowych. Wykonuje się z niego:

- uszczelki do zbiorników paliwa,

- uszczelki do korków od baków,

- uszczelki do pomp wodnych,

- uszczelki do misek olejowych,

- uszczelki dekla pokrywy zaworów,

- uszczelki do pokrywy rozrządu,

- uszczelki do skrzyni biegów

- uszczelki do wycieraczek.

Uszczelki wykonane z gumokorka mogą być także stosowane w różnego rodzaju maszynach przemysłowych i pojazdach. Służą do uszczelniania układów hydraulicznych, które znajdziemy m.in. w dźwigach, wywrotkach, koparkach, spychaczach, innych maszynach budowlanych oraz maszynach rolniczych. Właściwości gumokorka sprawiają, że wykonane z niego uszczelki mogą sprawdzić się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest bardzo dobra izolacja przy wysokiej giętkości, jak np. w manometrach gazowych czy licznikach wody.

Comments

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień