Zastosowanie mat ceramicznych

list In: Category 1 On: comment Comment: 0 favorite Hit: 149

Maty ceramiczne to produkty, wytworzone z sztucznych włókien mineralnych, a dokładniej z włókien ceramicznych. Powstają na skutek procesu wstępnego wyżarzania materiału glinokrzemianowego. 

Do ich produkcji nie używa się spoiw organicznych, znaleźć w nich można natomiast takie pierwiastki jak:

- tlenki krzemu,

- tlenki glinu

- tlenki żelaza,

- tlenki sodu,

- tlenki potasu,

- cyrkon.

Specyficzna budowa oraz skład włókien ceramicznych mają wpływ na właściwości produkowanych z nich mat.

Jakie są zalety mat ceramicznych?

Maty ceramiczne są zatem trwałe, wytrzymałe, a przy tym bardzo lekkie. Odporne na rozciągnie, wykazują zdolności izolacyjne. Są także żaroodporne i dźwiękoszczelne. Nie wymagają utwardzania oraz suszenia, a także nie dymią podczas spalania. Ich zaskakujące właściwości najlepiej obrazują cyfry: górna granica ich wytrzymałości termicznej to około 1200°C, a po prażeniu ubędzie jedynie 1% materiału. Kurczliwość całkowita tego typu maty wynosi 3%. 

Gdzie wykorzystuje się ceramiczne włókna?

Ze względu na swoje właściwości oferowane przez nas maty ceramiczne wykorzystywane są przede wszystkim w przemyśle, między innymi do izolacji kotłów. Znaleźć je można na rurach. Przydadzą się podczas napraw pieców do obróbki cieplnej. Inną gałęzią przemysłu, w której zastosowanie znajdują ceramiczne maty, jest przemysł rafineryjny i petrochemiczny. Tam matami ceramicznymi wykłada się nagrzewnice do ropy naftowej oraz reformery. Izoluje się nimi rury wysokotemperaturowe. Są to produkty ogniotrwałe, dlatego też wykładać nimi można kanały spalinowe i suszarki wlewnic metali. Matami izoluje się kominy stalowe, rurociągi, korpusy turbin, a także obudowy sprężarek.

Oprócz wysokiej jakości mat ceramicznych w naszej ofercie znajdą Państwo także wyroby gumowe i powroźnicze. Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem produktów; nasi fachowcy podpowiedzą Państwu najlepsze rozwiązanie.

Comments

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień